Marko 500 eurót nyert Vettel győzelmének hála - F1VILÁG.HU

Marko 500 eurót nyert Vettel győzelmének hála

Mintegy 150 ezer forintnak megfelelő összeget nyert a Red Bull motorsport-tanácsadója, Dr. Helmut Marko a ferraris Sebastian Vettel győzelmének köszönhetően.

A Red Bulltól a tavalyi szezon végén távozott Vettel már Ausztráliában is kiválóan szerepelt, hiszen a két Mercedes mögött harmadikként ért célba az idénynyitón, Malajziában azonban már pénteken látszott, akár meg is szorongathatja Lewis Hamiltonékat a versenyen.

A német korábbi főnöke, Dr. Helmut Marko is kapott az alkalmon: bár a pénteki napon a Mercedesek voltak a leggyorsabbak, a Red Bull motorsport-tanácsadója 30 eurót tett fel arra, hogy a vasárnapi futamot Vettel nyeri majd.

„Láttam, hogy ez lesz az eredmény, szóval gyorsan cselekedtem!” – mondta Marko.

A kiváló érzéknek pedig meg is lett a jutalma: Marko összesen 2000 maláj ringgitet, azaz nagyjából 500 eurót kaszált.