Megosztás:

Rosberg fölényesen nyert Vettel és Pérez előtt

Rosberg idei 5. győzelmét aratta.
Rosberg idei 5. győzelmét aratta. © Mercedes AMG Petronas

Idei 5. győzelmét aratta a Forma-1-es Európa Nagydíjon a Mercedes világbajnoki éllovasa, Nico Rosberg. A dobogóra Sebastian Vettel, illetve Sergio Pérez állhatott még fel..

A ratjnál szépen eljött a mezőny, az első négy helyen nem változott a sorrend, így a mezőny elején Nico Rosberg kezdhette el növelni előnyét Daniel Riccoardóval és a két Ferrarival szemben. A tizedik helyről rajtoló Lewis Hamilton sem tudott pozíciót fogni, a 3. körben azonban megelőzte a Toro Rosso versenyzőjét, Daniil Kvyatot.

Sebastian Vettel a 6. körben ért közel Daniel Ricciardóhoz, majd a célegyenes végén meg is előzte az ausztrált, akit a másik Ferrarival Kimi Räikkönen kezdett el támadni. Ricciardo azonban nem várta meg a finnt, a következő körben – csapattársa, Max Verstappen után 1 körrel – kiállt kerékcserére.

A verseny 7. körében Daniil Kvyat autóját műszaki hiba miatt betolták a garázsba, miközben a Ferrari versenyzői a pályára került „szemeteszsákkal” küszködtek.

fer

Räikkönen a 8. kör végén érkezett kerékcsere, ám csak Ricciardo mögé tudott visszatérni a pályára. Hamilton a 11. körben egy határozott manőverrel el tudott menni Valtteri Bottas mellett, így feljött a negyedik helyre.
kim

Räikkönen a 14. körben 5 másodperces időbüntetést kapott, mert a verseny első etapjában átlépte a bokszutca bejáratánál lévő fehér vonalat. A büntetést a finnek a második kerékcsere során kellett letöltenie.
3

Hamilton a 15. kör végén érkezett meg először a bokszba, közben pedig Räikkönen előzte meg Nico Hülkenberget a bakui pálya célegyenesében. Az élmezőnyből Rosberg, Vettel, Pérez és Bottas ekkor még nem jártak kint kerékcserén.

Räikkönen szépen lassan utolérte Daniel Ricciardót, végül a 18. körben szánta rá magát az előzésre. A DRS-t és a szélárnyékot kihasználva a finn a célegyenesben megelőzte a Red Bull versenyzőjét, a manőverrel pedig feljött a 4. helyre.

Sebastian Vettel a 20. kör végén érkezett meg első kerékcseréjére a 2. helyről, Nico Rosberg azonban továbbra is kint maradt a pályán. A német csapattársa, Räikkönen mögé, a 3. helyre érkezett vissza a pályára.

1 körrel később érkezett Rosberg is, aki könnyedén vissza is jött az élre.

Időközben kiderült, a Red Bullnak nem az erőssége a gumikezelés Bakuban – a verseny felénél a csapat mindkét versenyzője megérkezett második kerékcseréjére, Verstappen és Ricciardo is megkapták a Pirelli közepes keverékű abroncsait.

A 27. körben Vettel utolérte csapattársát, Räikkönent, aki elegánsan elengedte maga mellett a szemmel láthatóan gyorsabb németet, akinek hátránya a verseny ezen szakaszában 18 másodperc volt az élen autózó Rosberg mögött.

A 33. körben a Toro Rosso másik versenyzője, Carlos Sainz is feladni kényszerült a futamot a felfüggesztés hibája miatt, így a faenzai kiscsapat kiábrándító eredménnyel zárt Bakuban.

Hamilton az 5. helyen haladva nem tudott jó tempót autózni, versenyautójának beállításai ugyanis nem voltak megfelelőek, csapata, a Mercedes azonban a szabályok szerint nem adhatott pontos instrukciókat arra, hogy min változtasson a kormányon lévő gombok és kapcsolók segítségével.

A verseny második felében nem sok izgalom akadt – Rosberg előnye 10 körrel a leintés előtt 18 másodperc volt a 2. helyen autózó Vettel, 24 másodperc a 3. Räikkönen előtt, miközben Sergio Pérez a 4. pozícióban 14 másodperccel előzte meg az őt üldöző Lewis Hamiltont.

Fernando Alonso számára is kiábrándító véget ért a verseny: a spanyol nem sokkal a leintés előtt műszaki hiba miatt volt kénytelen kiállni.

Alo

Nico Rosberg végül teljes kontroll alatt tartva a futamot nyert Bakuban, bő 15 másodperccel megelőzve a másodikként befutó Sebastian Vettelt. A dobogó legalsó fokára Sergio Pérez állhatott fel, aki a futam utolsó körében előzte meg Kimi Räikkönent.

A kiábrándító időmérő után Lewis Hamilton 5. lett, a brit mögött Valtteri Bottas lett a hatodik, őt Daniel Ricciardo, valamint Max Verstappen követte. Pontot szerzett még Bakuban Nico Hülkenberg és Felipe Massa is.

A Forma-1-es világbajnoki sorozat két hét múlva folytatódik majd az ausztriai a Red Bull Ringen.

Az Európa Nagydíj végeredménye:

FP2
MEGOSZTÁS:

Ezt olvastad már?

5 rajthelyes büntetést kap a ma délutáni Európa Nagydíjon Carlos Sainz, illetve Kevin Magnussen...