Megosztás:

Rosberg nyerte az izgalmakkal teli Kínai Nagydíjat

Rosberg magabiztos versenyzéssel újra nyerni tudott.
Rosberg magabiztos versenyzéssel újra nyerni tudott. © Mercedes AMG Petronas

Idei harmadik győzelmét szerezte a Kínai Nagydíjon a Mercedes világbajnoki éllovasa, Nico Rosberg. A dobogóra Sebastian Vettel, valamint Daniil Kvyat állhatott fel. Lewis Hamilton hetedik lett.

Rosberg a pole pozícióból vághatott neki a 2016-os Forma-1-es szezon harmadik versenyének Sanghajban, és bár a rajtnál elveszítette a vezetést a második helyről induló Daniel Ricciardóval szemben, a harmadik körben visszakerült az élre.

start

A Mercedes versenyzője végül 37 másodperces előnnyel nyerte a Kínai Nagydíjat, megelőzve a ferraris Sebastian Vettelt.

Rosberg sorozatban harmadik győzelmét szerezte ezzel az idei szezonban, így a tavalyi ezüstérmes ezzel a legtöbb futamgyőzelmet jegyző még nem világbajnok versenyzővé avanzsált 17 futamgyőzelemmel – megelőzve Stirling Mosst.

Vettel annak ellenére tudott másodikként befutni, hogy az első kanyarban összeütközött saját csapattársával, Kimi Räikkönennel. Daniil Kvyat problémamentes versenyt futott, és végül a dobogó legalsó fokára állhatott fel.

vet

A Red Bull másik versenyzője, Daniel Ricciardo a negyedik pozícióban fejezte be a kínai futamot, ám ennek ellenére remek versenyt futott, hiszen egy defekt után zárkózott fel az élmezőnybe. Räikkönennek szintén küzdelmes versenyt kellett futnia az elsőkörös baleset után – a finn végül ötödik lett.

A Ferrari versenyzője mögött Felipe Massa végzett hatodikként, megelőzve a világbajnoki címvédő Lewis Hamiltont, aki a mezőny végéről vágott neki a versenynek a szombati problémák, illetve motorcsere után. Hamiltonnak is kijutott az izgalmakból, a brit az első körben Räikkönenhez hasonlóan szintén elveszítette első szárnyát, így korán a bokszba kényszerült.

wing

A brit mögött Max Verstappen végzett nyolcadikként, megelőzve csapattársát, Carlos Sainzot, aki a verseny utolsó körében előzte meg a tizedikként befutó Valtteri Bottast.

Bár a McLarenek számára jól indult a verseny, Fernando Alonso végül tizenkettedik, Jenson Button pedig tizenharmadik lett Sanghajban.

A 2016-os világbajnoki sorozat negyedik versenyét két hét múlva rendezik majd Oroszországban.